szybka windykacja długów

Szybka windykacja długów bez zwłoki czasowej

Wiele firm oferujących usługi windykacyjne obiecuje swoim klientom błyskawiczne odzyskanie długu bez zbędnej zwłoki czasowej. Co to jednak znaczy, i czy odzyskanie wierzytelności w bardzo krótkim czasie w ogóle jest możliwe? Niezbędne jest przecież skompletowanie dokumentów oraz dopełnienie szeregu skomplikowanych formalności.

Co można zrobić od razu a z czym będzie trzeba poczekać?

W procesie odzyskiwania długów pewne czynności faktycznie można zrobić bez zbędnej zwłoki, nawet w ciągu 24 godzin. Z innymi jednak, jak np. fizyczne odzyskanie należności, niekiedy będzie trzeba poczekać.
W przeciągu pierwszej doby od otrzymania zgłoszenia rzetelna firma windykacyjna jest w stanie, między innymi, ustalić majątek potencjalnego dłużnika, wraz z jego nieruchomościami oraz ruchomościami. Nie jest to zadanie łatwe, dlatego wybierając usługodawcę windykacyjnego, warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się, czy będzie on w stanie faktycznie szybko poczynić czynności przygotowawcze.
Kolejną czynnością, która nie wymaga zwłoki, a którą wykonać można bezpośrednio po uzyskaniu od wierzyciela pełnej dokumentacji jest złożenie pozwu sądowego. Im szybciej bowiem pozew ten zostanie złożony, tym szybciej możliwe będzie wszczęcie egzekucji komorniczej. Cały czas trzeba jednak pamiętać, iż odzyskiwanie wierzytelności to proces bardzo delikatny i pełen nieprzewidzianych sytuacji. Liczy się tutaj skrupulatność i terminowość.

Co w praktyce oznacza szybka windykacja?

Szybka windykacja, to zatem nic innego, jak brak opieszałości ze strony firmy windykacyjnej oraz podmiotów mających wpływ na proces odzyskiwania długów, np. sądów itp. Wszystkie czynności procesowe w takim wypadku winny być wykonywane niezwłocznie. Należy jednak pamiętać, iż pewne sprawy wymagają czasu. Są to na przykład negocjacje, upublicznienie długów czy chociażby windykacja terenowa. W żadnym wypadku nie można zagwarantować usługobiorcy, że długi zostaną odzyskane w określonym, bardzo krótkim czasie, bowiem byłoby to nieuczciwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.